Çınarlı Kasrı

  • Okunma 13273 defa

Kefaloz'da bulunan Gökçeada Sörf Eğitim Oteli ve Merkezi'nin ardından ikinci projesine de Çınarlı Kasrı ile imza atan mimar Erdoğan Bey, Çınarlı Kasrı'nı Anadolu'nun geçmiş dönemlerindeki han ve kervansaraylar gibi dizayn etmiş. İlk girişten itibaren Çınarlı Kasrı, size bir han olarak hitap ediyor ve kendinizi kocaman bir avluda buluyorsunuz. Otelin içinde gezdikçe kendinizi Anadolu Selçuklu dönemine ait eski bir handa hissetmeniz mümkün. Ön bölümde sizi karşılayan güzel havuzun yanında yine aynı mimarinin eseri olan kemerleri görüyorsunuz. Güzel bir havuz keyfinin ardından oldukça güzel düzenlenmiş ve yerleştirilmiş bu kemerlerin altında dinlenmek isteyeceksiniz.

Havuzun hemen yanında konumlanmış restoran bölümü adanın en profesyonel mutfağına sahip. Sabah kahvaltısını standart olarak misafirlerine sunan Çınarlı Kasrı, oldukça lezzetli ve tatminkar bir kahvaltı menüsüne sahip. 

26 odaya sahip Çınarlı Kasrı, mimari ve iç dizayn itibariyle kalitesini yansıtmakla birlikte kendi su arıtma tesisine sahip olması, havuzunu doğal yöntemlerle temizlemesiyle de yeşili ve doğayı koruyan yapısıyla da tam not alıyor. 

Otelin restoranı İstanbul'un köklü mutfaklarından Aheste'nin kurucuları tarafından işletiliyor. Kendi menüsü ve ekibiyle birlikte hizmet veren Sepia Restaurant'ın menüsünde bulunan lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

 

İletişim: Elif Can DEMİREL

web: www.cinarlikasri.com

Telefon: 0286 898 10 76-75, 0532 725 07 31

Adres: Aydıncık Plajı

Yorum Ekle